20-yilinda-iki-ilce-ana.jpg

Kayserigaz 20. yılında iki ilçeye daha doğal gaz arzı sağlıyor

SOCAR Türkiye’nin grup şirketlerinden Kayserigaz, 20. yaşında, 6.574 km şebeke uzunluğuyla yaklaşık 700 bin abonesine doğal gaz konforunu yaşatıyor. Sektörde pek çok ilke imza atan Kayserigaz, Felahiye ve Özvatan’ı da doğal gazla buluşturarak 14 ilçeye doğal gaz ulaştırıyor.

Türkiye’nin en büyük entegre endüstri grubu SOCAR Türkiye’nin grup şirketlerinden Kayserigaz, 20’nci yıl dönümünü kutluyor. Doğal gaz dağıtım faaliyetlerine 2003 yılında başlayan Kayserigaz, 2019 yılında SOCAR Türkiye grup şirketleri bünyesine katıldı. 6.574 km şebeke uzunluğuna ulaşan Kayserigaz, 14 ilçede yaklaşık 700 bin aboneyi doğal gazla buluşturuyor.

Felahiye ve Özvatan ilçeleri doğal gaza kavuşuyor

Felahiye ilçesinde 2 adet bölge istasyonu ve yaklaşık 138 km uzunluğunda doğal gaz hattı ile 1.442 haneye doğal gaz ulaştırılması planlanıyor. Özvatan ilçesinde, 1 adet RMS-A şehir istasyonu, 2 adet bölge istasyonu ve yaklaşık 100 km uzunluğunda doğal gaz hattı ile 1.447 hane doğal gaz ile buluşturulacak.

20-yilinda-iki-ilce-ara

Kayserigaz 20. yılında şebeke büyümesine devam ediyor

Sektörün en modern doğal gaz dağıtım şirketlerinden biri olan Kayserigaz, ilklere attığı imzalarla dikkat çekiyor. Kayserigaz, doğal gaz dağıtım şirketleri arasında EPDK tarafından Ar-Ge projesi kabul edilen ve ödül alan ilk şirket oldu. Aynı zamanda SAP Sistemi ile entegre kullanılan barkod sistemini Türkiye’de kullanan ilk şirket olan Kayserigaz, ISO 10002, ISO 31000 ve ISO 45001 belgelerini alan sektördeki ilk doğal gaz dağıtım şirketi olarak da öne çıkıyor. Bu yıl ayrıca ISO 22301 Toplumsal Güvenlik ve İş Sürekliliği Yönetim Sistemi ve ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi de alan Kayserigaz, doğal gaz dağıtımı yaptığı ilçe sayısını artırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

SOCAR Türkiye Doğal Gaz İş Birimi Başkanı Fuad İbrahimov, “Kayserigaz’ın 20. yılında Kayseri’nin 14 ilçesinde yaklaşık 700 bin abonemizi doğa dostu, güvenilir ve ekonomik bir yakıt olan doğal gaz ile buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hayata geçirdiğimiz ilkler ve enler sayesinde, Kayserigaz’ı sektör liderleri arasına taşıdık. Daha nice başarılı işlere imza atmak dileğiyle, 20. yılımız kutlu olsun” diyerek Kayserigaz’ın 20. yılını kutladı.